Настоятель храму
архімандрит Арсеній Бочкарь
архімандрит Арсеній (Бочкарь Андрій Олександрович) народився 7 травня 1984 р. в м. Бялогард (Польща) в сім’ї військовослужбовців. У зв’язку з переведенням батька на нове місце служби, в 1987 р. родина переїхала до Оренбурзької області (Росія).
У 1990 р. вступив до Початкової школи ім. Н. К. Крупської с. Тоцького, і того ж року – до дитячої музичної школи. В 1993 р. разом із родиною переїхав до м. Дніпропетровськ (нині місто Дніпро), а в 1997 р. – до м. Дніпродзержинськ (нині знову Кам'янське) Дніпропетровської області.
У 1997 та 2000 рр. закінчив дитячу музичну школу № 1 м. Дніпродзержинська за класом фортепіано та гітара відповідно, а у 2001 р. закінчив середню загальноосвітню школу № 36 м. Дніпродзержинська. Під час навчання в школі читав і співав на кліросах дніпродзержинського Свято-Миколаївського Собору з благословіння настоятеля Собору, благочинного церков м. Дніпродзержинська протоієрея отця Олександра Свідуновича († 2008 р.) та під керівництвом соборного регента Окатова Е. О. По закінченні загальноосвітньої школи Андрій Бочкарь висловив бажання вчитися в духовній семінарії, що знайшло гарячу підтримку з боку протоієрея Константина Свідуновича, за рекомендацією якого настоятель Собору прот. Олександр благословив А. Бочкаря на вступ до Харківської духовної семінарії. Навчаючись у семінарії, Андрій виконував обов’язки старости класу, архієрейського іподиякона та хориста семінарського хору.
Навесні 2005 р. за підтримки настоятеля Свято-Миколаївського Собору прот. Олександра Свідуновича Єпископом (нині – Митрополит) Криворізьким і Нікопольським Єфремом Кіцай було позитивно вирішене питання про хіротонію (рукоположення) А. Бочкаря у священний сан. 28 квітня 2005 р., у Великий Четвер, у Спасо-Преображенському Кафедральному Соборі м. Кривий Ріг Єп. Єфрем рукоположив Андрія Олександровича у сан диякона, а 30 квітня, у Велику Суботу, – в сан священика. Після проходження богослужбової практики в Криворізькому Соборі о. Андрія було направлено на служіння до Свято-Миколаївського Собору м. Дніпродзержинська, де він розпочав священницький шлях під мудрим керівництвом та опікою отців протоієреїв Олександра Федоровича та Константина Олександровича Свідуновичів.
По закінченні Харківської духовної семінарії (за першим «розрядом»), ієрей Андрій вступив на навчання до Київської духовної академії (КДА) на заочне відділення.
25 квітня 2006 року, під час Божественної Літургії в Свято-Миколаївському Соборі м. Дніпродзержинська, рукою Єпископа Єфрема отця Андрія було нагороджено набедреником і камілавкою.
Після переведення в 2006 р. до Дніпропетровської єпархії, за рекомендацією Митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея Середнього та за підтримки старшого помічника інспектора КДА архімандрита (нині – Архієпископа Кіровоградського та Новомиргородського) Іоасафа Губеня, священик Бочкарь перейшов на стаціонарне навчання до академії. Під час навчання в Києві, отець Андрій служив в академічному храмі Різдва Богородиці, що на території Святої Успенської Києво-Печерької Лаври.
15 березня 2007 р. благочинний академічного храму доцент архімандрит Іоасаф Губень постриг його у чернецтво в храмі преподобного Феодосія Печерського в Дальніх Печерах Святої Лаври.
У 2008 році ієромонах Арсеній працював в авторському колективі викладачів і студентів Київської духовної академії, що трудився над написанням нової книги «Закон Божий», яка була видана з благословіння Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Володимира (отцем Арсенієм була написана частина «Історія Православної Церкви на Русі).
7 червня 2009 року, в день Святої Трійці, в Трапезному храмі Святої Успенської Києво-Печерської Лаври, рукою Блаженнійшого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви, ієромонах Бочкарь був нагороджений наперсним хрестом.
У 2009 році отець Арсеній закінчує Київську духовну академію з науковим ступенем кандидата богослов’я за дисертацію «История и вероучение Церкви Иисуса Христа Святых последних дней (мормонов)» (напис. рос). Науковий керівник: кандидат богослов'я, доцент Чернишов В. М.).
По закінченні навчання в академії, 25-річного священика було направлено на настоятельське служіння до храму св. великомучениці Катерини м. Дніпропетровська.
Після звільнення від обов’язків настоятеля влітку 2009 р., за погодженням із митрополитом Дніпропетровським та Павлоградським Іринеєм Середнім та з благословіння Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви, на запрошення ректора Духовно-наукового навчального комплексу «Ужгородська українська богословська академія імені святих Кирила і Мефодія – Карпатський університет імені Августина Волошина» (скорочено ДННК «УУБА – КаУ») м. Ужгорода професора протоієрея (нині – архімандрита) Віктора Бедь був прийнятий на посаду викладача в академії та університеті.
Під час роботи в університеті та богословській академії отець Арсеній займав посади завідувача кафедри історії Церкви та держави, проректора з наукової роботи та проректора з богословської науково-дослідної роботи, наукового редактора «Наукового вісника» Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія та Карпатського університету імені Августина Волошина (офіційного наукового видання цих навчальних закладів), наукового керівника студентського наукового братства імені рівноапостольних Кирила і Мефодія, наукового редактора Кирило-Мефодіївського академічного листка, керівника Малої академії богословських та гуманітарних наук та голови богословсько-видавничої комісії Ужгородської української богословської академії імені Святих Кирила і Мефодія. Педагогічна діяльність о. А. Бочкаря проходила в сфері таких навчальних дисциплін, як Історія Православ'я в Україні, історія Московського Патріархату, Догматичне богослов'я та Біблійне богослов'я.
Благословінням Предстоятеля Української Православної Церкви 16 вересня 2009 р. отець Бочкарь був призначений кліриком академічного храму УУБА.
19 листопада 2009 р. за поданням ректора академії проф. протоієрея Віктора Бедь, Блаженнішим Володимиром, Митрополитом Київським і всієї України, Предстоятелем Української Православної Церкви возведений у сан ігумена.
29 грудня 2009 р. ієромонах Арсеній закінчив Приватний вищий навчальний заклад «Карпатський університет імені Августина Волошина» за напрямом підготовки 0301 Філософія (спеціальність 6.030100 Філософія) та здобув кваліфікацію бакалавра філософії.
26 лютого 2010 року в Ужгородській українській богословській академії імені святих Кирила і Мефодія отець Бочкарь захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора богослов’я на тему «Історичний розвиток секти мормонів» (науковий керівник: проф., прот. Віктор Бедь). Того ж дня, у зв’язку з захистом докторської дисертації, з благословіння Блаженнійшого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви був нагороджений наперсним докторським хрестом.
24 травня 2010 р. за поданням ректора академії проф. архімандрита Віктора Бедь, Блаженнішим Володимиром, Митрополитом Київським і всієї України, Предстоятелем Української Православної Церкви ігумена Арсенія було нагороджено хрестом із прикрасами.
27 грудня 2010 р. рішенням Вченої ради Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія ігумену Бочкарю було присвоєно вчене звання доцента.
24 травня 2011 р. за поданням ректора академії проф. архімандрита Віктора Бедь, Блаженнішим Володимиром, Митрополитом Київським і всієї України, Предстоятелем Української Православної Церкви отця Арсенія було возведено у сан архімандрита.
Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 28 червня 2011 року (журнал № 49) архімандрита А. Бочкаря було призначено членом організаційної комісії святкування 1150-річчя заснування Київської Митрополії.
У лютому 2012 р. вступив до докторантури Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія на здобуття наукового ступеня доктора богословських наук.
31 травня 2012 р. архімандрит А. Бочкарь закінчив Приватний вищий навчальний заклад «Карпатський університет імені Августина Волошина» та отримав повну вищу освіту за напрямом підготовки 0301 Філософія (спеціальність 8.030103 «Богослов’я (теологія)») та здобув кваліфікацію магістра богослов’я (випускова робота на тему «Історія Православ’я в Україні від появи християнства на українських землях до кінця XVII століття»).
1 червня 2012 р. звільнився з роботи в Ужгородській українській богословській академії імені святих Кирила і Мефодія та Карпатському університеті імені Августина Волошина за власним бажанням.
19 жовтня 2012 року закінчив навчання в Університеті менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук України на підвищення кваліфікації за категорією "Проректори з наукової роботи та міжнародні відносини ВНЗ III - IV рівня акредитації".
1 серпня 2012 р. був прийнятий до штату Дніпродзержинської єпархії та призначений кліриком Свято-Миколаївського Кафедрального Собору м. Дніпродзержинська.
27 листопада 2013 р., розпорядженням Єпископа Володимира Орачóва, архімандрита Арсенія Бочкаря було призначено настоятелем храму преподобного Сергія Радонєжського.
5 грудня 2016 року Міністерство освіти і науки України визнало семінарський диплом отця Арсенія еквівалентним ступеню магістра відповідно до системи вищої освіти України. Вручення свідоцтва про визнання відбулося вже 20 грудня міністром освіти України Л. М. Гриневич.
Нагороди:
-
2005 року нагороджений Грамотою Священного Синоду Української Православної Церкви в пам'ять про святкування 70-літнього ювілею Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви.
-
9 листопада 2007 р. рукою Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви нагороджений Грамотою Предстоятеля "у благословення за старанні труди на славу святої Церкви".
-
23 лютого 2009 року нагороджений Грамотою Священного Синоду Української Православної Церкви в пам'ять святкування 1020-річчя Хрещення Русі.
-
26 лютого 2010 р. з благословіння Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви нагороджений хрестом доктора богослов'я ІІ ступеня у зв'язку з присвоєнням наукового ступеня доктора богослов'я.
-
27 травня 2010 р. за поданням керівництва Мінської духовній академії, рукою Високопреосвященнішого Філарета Вахромєєва, Митрополита Мінського та Слуцького, Патріаршого Екзарха всієї Білорусі нагороджений медаллю Білоруської Православної Церкви святителя Кирила Турівського.
-
29 грудня 2011 р. за поданням ректора Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія проф. архім. Віктора Бедь, з благословіння Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви, нагороджений орденом святителя Димитрія Туптала.
Публікації:
-
Арсений Бочкарь, иером. Вероучение секты мормонов. – Ужгород, ІВЦ «УУБА – КаУ», 2009. – 39 с.
-
Арсений Бочкарь, архим. История одного слова (о библейском и богослужебном переводе «τῶν αἰώνων» в Святой Киевской Церкви в XIV-XIX столетиях). Часть 1. [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://st-hum.ru/content/arhimandrit-arseniy-bochkar-istoriya-odnogo-slova-o-bibleyskom-i-bogosluzhebnom-perevode-ton. Дата доступу 04. 06. 2015 р.
-
Арсений Бочкарь, архим. История одного слова (о библейском и богослужебном переводе «τῶν αἰώνων» в Святой Киевской Церкви в XIV-XIX столетиях). Часть 2. [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://st-hum.ru/content/arhimandrit-arseniy-bochkar-istoriya-odnogo-slova-o-bibleyskom-i-bogosluzhebnom-perevode-t-0. Дата доступу 04. 06. 2015 р.
-
Арсений Бочкарь, архим. К вопросу периодизации истории Украинской Православной Церкви [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://st-hum.ru/content/arhimandrit-arseniy-bochkar-k-voprosu-periodizacii-istorii-ukrainskoy-pravoslavnoy-cerkvi. Дата доступу 16. 03. 2017 р.
-
Арсений Бочкарь, архим. Столпы веры и благочестия. Очерк истории подвижничества и святости в Днепродзержинске (историческое название Каменское) // Концепт святости в историческом контексте. Материалы ІІ международной научно-практической конференции, посвященной основателю и первому редактору журнала "Странникъ" епископу Могилевскому и Мстиславскому Виталию (Гричулевичу). – Смоленск, 2014. С. 75 – 85.
-
Арсений Бочкарь, архим. «Херувимская» песнь и Великий Вход в Киевской Церкви в XVII веке. Часть I. Молитва «Никтоже достоин» [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://st-hum.ru/content/arhimandrit-arseniy-bochkar-heruvimskaya-pesn-i-velikiy-vhod-v-kievskoy-cerkvi-v-xvii-veke. Дата доступу 27. 04. 2017 р.
-
Арсеній Бочкарь, архім. Великий син Української Православної Церкви митрополит Іван Максимович (1651 – 1715) [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://www.religion.in.ua/zmi/ukrainian_zmi/13804-velikij-sin-ukrayinskoyi-pravoslavnoyi-cerkvi-mitropolit-ivan-maksimovich-1651-1715.html. Дата доступу 04. 06. 2015 р.
-
Арсеній Бочкарь, архім. Відбулася презентація унікальної книги О. Ю. Слонєвського "Мартиролог Кам'янського-Дніпродзержинська та Кам'янського (Дніпродзержинського) району за роки тоталітарної влади" [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://stsergiydndz.wix.com/dnipro#!--/cj7b. Дата доступу: 04. 06. 2015 р.
-
Арсеній Бочкарь, архім. В ім’я правди, або відповідь на нечесні заяви Віктора Васильовича Бедя [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://www.anti-raskol.ru/pages/2740. Дата доступу: 16. 03. 2017 р.
-
Арсеній Бочкарь, архім. Вчинок Вадима Новинського — замах на всіх владик, священиків і дияконів [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://www.religion.in.ua/main/33328-vchinok-vadima-novinskogo-zamax-na-vsix-vladik-svyashhenikiv-i-diyakoniv.html. Дата доступу: 16. 03. 2017 р.
-
Арсеній Бочкарь, архім. Гідність людини згідно з біблійною антропологією [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://www.religion.in.ua/14109-gidnist-lyudini-zgidno-z-biblijnoyu-antropologiyeyu.html. Дата доступу: 04. 06. 2015 р.
-
Арсеній Бочкарь, архім. До питання про канонічність єпископату УАПЦ [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://www.religion.in.ua/main/history/29430-do-pitannya-pro-kanonichnist-yepiskopatu-uapc.html. Дата доступу: 11. 06. 2015 р.
-
Арсеній Бочкарь, архім. Древні права Предстоятелів Української Православної Церкви // Актуальні проблеми археології, історії та історичного краєзнавства Буго-Дніпровського межиріччя: Збірник наукових праць. – Умань, 2012. С. 187 – 194.
-
Арсеній Бочкарь, архім. Кому заважає Ужгородська Українська богословська академія імені святих Кирила і Мефодія? Ч. 1. [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://www.religion.in.ua/zmi/ukrainian_zmi/11721-komu-zavazhaye-uzhgorodska-ukrayinska-bogoslovska-akademiya-imeni-svyatix-kirila-i-mefodiya.html. Дата доступу: 04. 06. 2015 р.
-
Арсеній Бочкарь, архім. Кому заважає Ужгородська Українська богословська академія імені святих Кирила і Мефодія? Ч. 2. [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://www.religion.in.ua/zmi/ukrainian_zmi/11722-komu-zavazhaye-uzhgorodska-ukrayinska-bogoslovska-akademiya-imeni-svyatix-kirila-i-mefodiya-chastina-2.html. Дата доступу: 04. 06. 2015 р.
-
Арсеній Бочкарь, архім. Мистецтво бути добрим (досвід реалізації православної християнської доброчинності на прикладі сучасних столпів Церкви). Есе на тему християнського життя початку XXI століття [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://stsergiydndz.wix.com/library#!bochkar-mustetstvo-butu-dobrum/crei. Дата доступу: 11. 06. 2015 р.
-
Арсеній Бочкарь, архім. Основи церковнослов'янської граматики в московській (російській) транскрипції читання. – Парафія преподобного Сергія Радонєжського, Дніпродзержинськ, 2015. - 5 с.
-
Арсеній Бочкарь, архім. Основні завдання сучасної української історичної церковної науки // Актуальні проблеми археології, історії та історичного краєзнавства Буго-Дніпровського межиріччя: Збірник наукових праць. – Умань, 2012. С. 356 – 359.
-
Арсеній Бочкарь, архім. Перлина Придніпров’я: Свято-Миколаївський Кафедральний Собор м. Дніпродзержинська (історичного Кам’янського). – Дніпродзержинськ, 2013. – 274 с.
-
Арсеній Бочкарь, архім. Святий Апостол Андрій Першозваний як засновник Православної Церкви в Україні [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://stsergiydndz.wix.com/library#!bochkar-st-apostol-andriy/c1oo5. Дата доступу: 11. 06. 2014 р.
-
Арсеній Бочкарь, архім. Що слід чекати від української богословської термінології? [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://www.religion.in.ua/main/10635-shho-slid-chekati-vid-ukrayinskoyi-bogoslovskoyi-terminologiyi.html. Дата доступу: 04. 06. 2015 р.
-
Арсеній Бочкарь, архім. Що являє собою «Руський мир»? Витоки, сучасний стан, уроки [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://www.religion.in.ua/main/bogoslovya/7780-shho-yavlyaye-soboyu-ruskij-mir-vitoki-suchasnij-stan-uroki.html. Дата доступу: 04. 06. 2015 р.
-
Арсеній Бочкарь, архім. Історія храму преподобного Сергія Радонєжського міста Дніпродзержинська [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://stsergiydndz.wix.com/dnipro#!-/c72. Дата доступу: 04. 06. 2015 р.
-
Арсеній Бочкарь, архім. Хрещення Русі: передісторія, звершення та наслідки // Каменские епархиальные ведомости. Официальное издание Днепродзержинской епархии. № 8 (008) июнь 2013. С. 4 - 5.
-
Арсеній Бочкарь, архім. Чи потрібно Українській Православній Церкві вести переговори з розкольниками? [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://2010.orthodoxy.org.ua/node/5314. Дата доступу: 04. 06. 2015 р.
-
Арсеній Бочкарь, архім. Шанування святих Кирила і Мефодія в Православній Церкві [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://www.religion.in.ua/12936-shanuvannya-svyatix-kirila-i-mefodiya-v-pravoslavnij-cerkvi.html. Дата доступу: 25. 01. 2014 р.
-
Арсеній Бочкарь, ігум. Важливість морального авторитету викладача курсів духовно-морального спрямування в загальноосвітніх школах України [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://stsergiydndz.wix.com/library#!bochkar-vazhluvist-moralnogo-avtorutety/c7d6. Дата доступу: 11. 06. 2014 р.
-
Арсеній Бочкарь, ігум. Внесок українського чернецтва в розвиток вітчизняного богослов’я // Історія становлення та розвитку православного українського чернецтва (Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції м. Ужгород, 10 – 11 червня 2010 р.). – Ужгород, 2011. С. 24 – 29.
-
Арсеній Бочкарь, ігум. Досвід Ужгородської української богословської академії в світлі доповіді Святійшого Патріарха Московського Кирила [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://arhiv.orthodoxy.org.ua/ru/2010/02/08/30055.html. Дата доступу: 04. 06. 2015 р.
-
Арсеній Бочкарь, ігум. Історія мормонів з 1844 р. до 1901 р. – Ужгород, ІВЦ «УУБА – КаУ», 2010. – 38 с.
-
Арсеній Бочкарь, ігум. Маловідомі факти про першого Київського митрополита — святого Михаїла [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://risu.org.ua/ua/index/monitoring/religious_digest/45490. Дата доступу: 25. 01. 2014 р.
-
Арсеній Бочкарь, ігум. Мормонство в ХХ – поч. XXI ст. – Ужгород, ІВЦ «УУБА – КаУ», 2010. – 42 с.
-
Арсеній Бочкарь, ігум. Перші "видіння" Джозефа Сміта // Науковий вісник УУБА-КаУ № 6 - 7. С. 98 - 106.
-
Арсеній Бочкарь, ігум. Святий Київський Митрополит Михаїл // Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції «Україна: шляхи формування державно-національної цілісності суспільства та утвердження духовної основи української цивілізації» ДННК «УУБА – КаУ» 21 – 23 жовтня 2010 р. м. Ужгород. – Ужгород, 2011. С. 160 – 177.
-
Арсеній Бочкарь, ігум., Шелевій Є., прот. Історичний розвиток богослужбового Уставу в Українській Православній Церкві // Наукові читання, присвячені 1150-й річниці з Дня укладення мирної угоди між Візантійською імперією та давньоукраїнською державою Київською Руссю і прийняття християнства Великим Київським князем Оскольдом. – Ужгород, 2011. С. 47 – 51.
-
Арсеній Бочкарь, ієром. Адміністративний та ієрархічний устрій секти мормонів. – Ужгород, ІВЦ «УУБА – КаУ», 2009. – 26 с.
-
Бедь В. В., Бочкарь А. О., Микуланинець С. М. Навчально-методичний комплекс «Історія Помісних православних Церков». – Ужгород, 2010.
-
Бедь В. В., Бочкарь А. О., Микуланинець С. М. Навчально-методичний комплекс «Місіологія». – Ужгород, 2010.
-
Бочкарь А. О., архім. Деякі перспективні реформи в Українській Православній Церкві // Християнські цінності в системі оствіти: теорія, традиції, практика: матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції 11 листопада 2014 року. – Умань, 2015. С. 15 - 25.
-
Бочкарь А. О., архім. Місцеблюстителі Святої Кафедри. Історичний огляд інституту Місцеблюстительства в Українській Православній Церкві.
Частина 1: від заснування Київської Церкви до кінця XVI століття // Християнство у полі державно-церковних відносин: історія і сьогодення. До 1700-ліття проголошення Міланськоо едикту: матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції 14 – 15 травня 2013 року. – Умань, 2014. С. 33 - 61.
-
Бочкарь А. Навчально-методичний комплекс «Догматичне богослов’я». – Ужгород, 2010.
-
Бочкарь А. О. Актуальні питання розвитку української духовної освіти в XXI столітті // http://stsergiydndz.wix.com/library#!bochkar-aktualni-pu-tannya/c8y6. Дата доступу: 11. 06. 2011 р.
-
Бочкарь А. О. Можливі засоби світської акредитації духовних навчальних закладів Української Православної Церкви // Срібна Земля № 37 (744) від 12 грудня 2009 р. С. 13.
-
Бочкарь А. О. Навчально-методичний комплекс «Історія Московського Патріархату». – Ужгород, 2010.
-
Бочкарь А. О. Навчально-методичний комплекс «Історія Української Православної Церкви». – Ужгород, 2010.
-
Бочкарь А. О. Навчально-методичний комплекс «Історія церковної гімнографії та богослужбового статуту». – Ужгород, 2010 .
-
Бочкарь А. О. Навчально-методичний комплекс «Методологія місіонерської діяльності». – Ужгород, 2010.
-
Бочкарь А. О. Надруковано факсимільне видання Пересопницького Євангелія // Срібна Земля № 40 (848) від 28 грудня 2011 р. С. 14
-
Бочкарь А. О. Нарис історії, сьогодення та майбутнього самобутності Київської Церкви [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://www.religion.in.ua/main/history/10841-naris-istoriyi-sogodennya-ta-majbutnogo-samobutnosti-kiyivskoyi-cerkvi.html. Дата доступу: 04. 06. 2015 р.
-
Бочкарь А. О. Програма кандидатського іспиту та основні умови до оформлення та написання реферату з догматичного богослов’я. – Ужгород, 2010.
-
Бочкарь А. О. Програма кандидатського іспиту та основні умови до оформлення та написання реферату з історії Православної Церкви в Україні. – Ужгород, 2010.
-
Бочкарь А. О. Українознавчі дисципліни в Ужгородській українській богословській академії імені святих Кирила і Мефодія // http://www.uuba.org.ua/publikatsiyi/ukrayinoznavchi-distsiplini-v-uzhgorodskiy-ukrayinskiy-bogoslovskiy-akademiyi-imeni-svyatih-kirila-i-mefodiya.html. Дата доступу: 04. 10. 2011 р.
-
Бочкарь А. О., Микуланинець С. М. Навчально-методичний комплекс «Історія Православ’я в Україні». – Ужгород, 2010.
-
Бочкарь А. О., Урста С. В., Халамендик В. Б., Хоменко Т. І. Методичні рекомендації щодо виконання і захисту курсової роботи. – Ужгород, 2010.
-
Бочкарь А. О., Урста С. В., Халамендик В. Б., Хоменко Т. І. Методичні рекомендації щодо виконання і захисту магістерської роботи. – Ужгород, 2010.
-
Бочкарь А. О., Урста С. В., Халамендик В. Б., Хоменко Т. І. Навчально-методичний комплекс «Науково-педагогічна практика». – Ужгород, 2010.
-
Бочкарь А. О., Хоменко Т. І. Навчально-методичний комплекс «Історія вітчизняного та зарубіжного релігієзнавства». – Ужгород, 2010.
-
Віктор Бедь, архім., Арсеній Бочкарь, архім. Навчально-методичний комплекс «Історія Православ’я в Україні». – Ужгород, 2011. – 257 с.
-
Віктор Бедь, архім., Арсеній Бочкарь, архім. Програма докторського мінімуму та основні умови до оформлення та написання реферату з історії Православ’я в Україні. – Ужгород, 2011.
-
Віктор Бедь, архім., Арсеній Бочкарь, архім. Регламент молитовного благословення зібрань, засідань, трапез і молитвенного піднесення імен священоначалія під час звершення храмового богослужіння, проведення ранкових і вечірніх молитов та інших урочистостей. – Ужгород, 2011. – 89 с.
-
Віктор Бедь, архім., Арсеній Бочкарь, архім. Чи не настав час Українській Православній Церкві відродити традицію мироваріння? [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://www.religion.in.ua/main/history/12183-chi-ne-nastav-chas-ukrayinskij-pravoslavnij-cerkvi-vidroditi-tradiciyu-mirovarinnya.html. Дата доступу: 04. 06. 2015 р.
-
Віктор Бедь, архім., Арсеній Бочкарь, ігум. Внесок Блаженнійшого Митрополита Володимира у реформування української богословської освіти і науки [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://2010.orthodoxy.org.ua/node/12331. Дата доступу: 25. 01. 2014 р.
-
Віктор Бедь, архім., Арсеній Бочкарь, ієром. Реформування української богословської освіти та науки за програмою Блаженнійшого Митрополита Володимира (Сабодан) // Христианский университет XXI века: образование – развитие духовности – наука и евангелизация. Сборник докладов международной научно-практической конференции 25 октября 2010 г. – Одесса: ХГЭУ, 2011. С. 9 – 17.
Декілька опублікованих статей підписані псевдонімом.
Рецензія: Віктор Бедь, архім., Шелевій Є., прот. Академічний православний календар 2011 р. – Ужгород, 2010.
Під редакцією та в упорядкуванні отця Арсенія вийшли:
-
Божественна Літургія святителя Івана Золотоустого для співу вірними. - Кам'янське, 2016. Упор. і ред. архім. Арсеній Бочкарь, доктор богослов'я, доцент. - Парафія преподобного Сергія Радонєжського м. Кам'янське, 2016. - 40 с.
-
Велика панахида російською кирилицею. – Парафія преподобного Сергія Радонєжського, Дніпродзержинськ, 2015. – 27 с.
-
Велика панахида російською кирилицею (примірник священика). – Парафія преподобного Сергія Радонєжського, Дніпродзержинськ, 2015. – 33 с.
-
Заупокійна літія російською кирилицею. – Парафія преподобного Сергія Радонєжського, Дніпродзержинськ, 2015. – 7 с.
-
Часи перед Божественною Літургією. Упор. і ред. архім. Арсеній Бочкарь, доктор богослов’я, доцент. – Парафія преподобного Сергія Радонєжського м. Кам’янське, 2017. – 56 с.
Архімандрит Арсеній є автором та редактором сайту храму преподобного Сергія Радонєжського міста Кам'янське www.stsergiydndz.wix.com/dnipro.