Настоятель храму преподобного Сергія Радонєжського міста Дніпродзержинська
архімандрит Арсеній Бочкарь
Архімандрит Арсеній (Бочкарь Андрій Олександрович) народився 7 травня 1984 р. в м. Бялогард (Польща) в сім’ї військовослужбовців. У зв’язку з переведенням батька на нове місце служби, в 1987 р. родина переїхала до Оренбурзької області (Росія).
У 1990 р. вступив до Початкової школи ім. Н. К. Крупської с. Тоцького і того ж року – до дитячої музичної школи. В 1993 р. разом із родиною переїхав до м. Дніпропетровськ (Україна), а в 1997 р. – до м. Дніпродзержинськ Дніпропетровської області.
У 1997 та 2000 рр. закінчив дитячу музичну школу № 1 м. Дніпродзержинська за класом фортепіано та гітара відповідно, а у 2001 р. закінчив середню загальноосвітню школу № 36 м. Дніпродзержинська. Під час навчання в школі читав і співав на кліросах дніпродзержинського Свято-Миколаївського Собору з благословіння настоятеля Собору, благочинного церков м. Дніпродзержинська протоієрея отця Олександра Свідуновича († 2008 р.) та під керівництвом соборного регента Окатова Е. О. По закінченні загальноосвітньої школи Андрій Бочкарь висловив бажання вчитися в духовній семінарії, що знайшло гарячу підтримку з боку протоієрея Константина Свідуновича, за рекомендацією якого настоятель Собору прот. Олександр благословив А. Бочкаря на вступ до Харківської духовної семінарії. Навчаючись у семінарії, Андрій виконував обов’язки статости класу, архієрейського іподиякона та хориста семінарського хору.
Навесні 2005 р. за підтримки настоятеля Свято-Миколаївського Собору прот. Олександра Свідуновича Єпископом (нині – Архієпископом) Криворізьким і Нікопольським Єфремом Кіцай було позитивно вирішене питання про хіротонію (рукоположення) А. Бочкаря у священний сан. 28 квітня 2005 р., у Великий Четвер, у Спасо-Преображенському Кафедральному Соборі м. Кривий Ріг Єп. Єфрем рукоположив Андрія Олександровича у сан диякона, а 30 квітня, в Велику Суботу, – в сан священика. Після проходження богослужбової практики в Криворізькому Соборі о. Андрія було направлено на служіння до Свято-Миколаївського Собору м. Дніпродзержинська, де він розпочав священницький шлях під мудрим керівництвом та опікою отців протоієреїв Олександра Федоровича та Константина Олександровича Свідуновичів.
По закінченні Харківської духовної семінарії (за першим «розрядом»), ієрей Андрій вступив на навчання до Київської духовної академії (КДА) на заочне відділення.
25 квітня 2006 року, під час Божественної Літургії в Свято-Миколаївському Соборі м. Дніпродзержинська, рукою Єпископа Єфрема отця Андрія було нагороджено набедреником і камілавкою.
Після переведення в 2006 р. до Дніпропетровської єпархії, за рекомендацією Митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея Середнього та за підтримки старшого помічника інспектора КДА архімандрита (нині – Архієпископа Кіровоградського та Новомиргородського) Іоасафа Губеня, священник Бочкарь перейшов на стаціонарне навчання до академії. Під час навчання в Києві, отець Андрій служив в академічному храмі Різдва Богородиці, що на території Святої Успенської Києво-Печерької Лаври.
15 березня 2007 р. благочинний академічного храму доцент архімандрит Іоасаф Губень постриг його у чернецтво в храмі преподобного Феодосія Печерського в Дальніх Печерах Святої Лаври.
У 2008 році ієромонах Арсеній працював в авторському колективі викладачів і студентів Київської духовної академії, що трудився над написанням нової книги «Закон Божий», яка була видана з благословіння Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Володимира (отцем Арсенієм була написана частина «Історія Православної Церкви на Русі).
7 червня 2009 року, в день Святої Трійці, в Трапезному храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, рукою Блаженнійшого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви, ієромонах Бочкарь був нагороджений наперсним хрестом.
У 2009 році отець Арсеній закінчує Київську духовну академію з науковим ступенем кандидата богослов’я за дисертацію «История и вероучение Церкви Иисуса Христа Святых последних дней (мормонов)» (напис. рос). Науковий керівник: кандидат богослов'я, доцент Чернишов В. М.).
По закінченні навчання в академії, 25-річного священника було направлено на настоятельське служіння до храму св. великомучениці Катерини м. Дніпропетровська.
Після звільнення від обов’язків настоятеля влітку 2009 р., за погодженням із митрополитом Дніпропетровським та Павлоградським Іринієм Середнім та з благословіння Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви, на запрошення ректора Духовно-наукового навчального комплексу «Ужгородська українська богословська академія імені святих Кирила і Мефодія – Карпатський університет імені Августина Волошина» (скорочено ДННК «УУБА – КаУ») м. Ужгорода професора протоієрея (нині – архімандрита) Віктора Бедь був прийнятий на посаду викладача в академії та університеті.
Під час роботи в університеті та богословській акадеії отець Арсеній займав посади завідувача кафедри історії Церкви та держави, проректора з наукової роботи та проректора з богословської науково-дослідної роботи, наукового редактора «Наукового вісника» Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія та Карпатського університету імені Августина Волошина (офіційного наукового видання цих навчальних закладів), наукового керівника студентського наукового братства імені рівноапостольних Кирила і Мефодія, наукового редактора Кирило-Мефодіївського академічного листка, керівника Малої академії богословських та гуманітарних наук та голови богословсько-видавничої комісії Ужгородської української богословської академії імені Святих Кирила і Мефодія. Педагогічна діяльність о. А. Бочкаря проходила в сфері таких навчальних дисциплін, як Історія Православ'я в Україні, історія Московського Патріархату, Догматичне богослов'я та Біблійне богослов'я.
Благословінням Предстоятеля Української Православної Церкви 16 вересня 2009 р. отець Бочкарь був призначений кліриком академічного храму УУБА.
19 листопада 2009 р. за поданням ректора академії проф. протоієрея Віктора Бедь, Блаженнішим Володимиром, Митрополитом Київським і всієї України, Предстоятелем Української Православної Церкви возведений у сан ігумена.
29 грудня 2009 р. ієромонах Арсеній закінчив Приватний вищий навчальний заклад «Карпатський університет імені Августина Волошина» за напрямом підготовки 0301 Філософія (спеціальність 6.030100 Філософія) та здобув кваліфікацію бакалавра філософії.
26 лютого 2010 року в Ужгородській українській богословській академії імені святих Кирила і Мефодія отець Бочкарь захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора богослов’я на тему «Історичний розвиток секти мормонів» (науковий керівник: проф., прот. Віктор Бедь). Того ж дня, у зв’язку з захистом докторської дисертації, з благословіння Блаженнійшого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви був нагороджений наперсним докторським хрестом.
24 травня 2010 р. за поданням ректора академії проф. архімандрита Віктора Бедь, Блаженнішим Володимиром, Митрополитом Київським і всієї України, Предстоятелем Української Православної Церкви ігумена Арсенія було нагороджено хрестом із прикрасами.
27 грудня 2010 р. рішенням Вченої ради Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія ігумену Бочкарю було присвоєно вчене звання доцента.
24 травня 2011 р. за поданням ректора академії проф. архімандрита Віктора Бедь, Блаженнішим Володимиром, Митрополитом Київським і всієї України, Предстоятелем Української Православної Церкви отця Арсенія було возведено у сан архімандрита.
Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 28 червня 2011 року (журнал № 49) архімандрита А. Бочкаря було призначено членом організаційної організаційної комісії святкування 1150-річчя заснування Київської Митрополії.
У лютому 2012 р. вступив до докторантури Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія на здобуття наукового ступеня доктора богословських наук.
31 травня 2012 р. архімандрит А. Бочкарь закінчив Приватний вищий навчальний заклад «Карпатський університет імені Августина Волошина» та отримав повну вищу освіту за напрямом підготовки 0301 Філософія (спеціальність 8.030103 «Богослов’я (теологія)») та здобув кваліфікацію магістра богослов’я (випускова робота на тему «Історія Православ’я в Україні від появи християнства на українських землях до кінця XVII століття»).
1 червня 2012 р. звільнився з роботи в Ужгородській українській богословській академії імені святих Кирила і Мефодія та Карпатському університеті імені Августина Волошина за власним бажанням.
19 жовтня 2012 року накінчив навчання в Університеті менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук України на підвищення кваліфікації за категорією "Проректори з наукової роботи та віжнародні відносини ВНЗ III - IV рівня акредитації".
1 серпня 2013 р. був прийнятий до штату Дніпродзержинської єпархії та призначений кліриком Свято-Миколаївського Кафедрального Собору м. Дніпродзержинська.
27 листопада 2013 р., розпорядженням Єпископа Володимира Орачóва, архімандрита Арсенія Бочкаря було призначено настоятелем храму преподобного Сергія Радонєжського.
Нагороди:
-
2005 року нагороджений Грамотою Священного Синоду Української Православної Церкви в пам'ять про святкування 70-літнього ювілею Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви.
-
9 листопада 2007 р. рукою Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви нагороджений Грамотою Предстоятеля "у благоловення за старанні труди на славу святої Церкви".
-
23 лютого 2009 року нагороджений Грамотою Священного Синоду Української Православної Церкви в пам'ять святкування 1020-річчя Хрещення Русі.
-
26 лютого 2010 р. з благословіння Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви нагороджений хрестом доктора богослов'я ІІ ступеня у зв'язку з присвоєнням наукового ступеня доктора богослов'я.
-
27 травня 2010 р. за поданням керівництва Мінської духовній академії, рукою Високопреосвященнішого Філарета Вахромєєва, Митрополита Мінського та Слуцького, Патріаршого Екзарха всієї Білорусі нагороджений медаллю Білоруської Православної Церкви святителя Кирила Турівського.
-
29 грудня 2011 р. за поданням ректора Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія проф. архім. Віктора Бедь, з благословіння Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви, нагороджений орденом святителя Димитрія Туптала.