top of page

Архімандрит Арсеній Бочкарь

Публікації

Мистецтво бути добрим (досвід реалізації православної християнської доброчинності на прикладі сучасних стовпів Церкви)
Есе на тему християнського життя початку XXI століття
 
Життя кожної людини сповнене підйомів і спусків. У декого ці процеси відбуваються повільно, в той час як у інших ці зміни проходять бурхливо. Вочевидь, наявність «повільної», або «прискореної» моделі життя залежить не тільки від зовнішніх факторів соціально-культурного, політичного та релігійного життя людини, але й від її особистого характеру та особливостей світосприйняття. 
Anchor 1
  • Wix Facebook page
  • Google+ Social Icon
  • Odnoklassniki Social Icon
  • Vkontakte Social Icon
  • Wix Twitter page
Святий Апостол Андрій Першозванний
як засновник Православної Церкви в Україні
Сучасний адміністративний стан Православної Церкви багато уваги приділяє апостольському/не апостольському походженню кожної з Помісних Церков. Останній синаксис (грецьке Σύναξις – зібрання) Предстоятелів Константинопольського, Олександрійського, Єрусалимського та представника Антіохійського Патріархатів за участю Кіпрського Архієпископа, що пройшов у Фанарі (резиденція Вселенського Патріарха в Стамбулі, Туреччина) 1 – 2 вересня 2011 р. наочно продемонстрував злободенність питання апостольського походження Церков. 
Важливість  морального авторитету викладача
курсів духовно-морального спрямування
в загальноосвітніх школах України

 

Вельмишановні учасники Всеукраїнського

науково-практичного семінару!

Від власного впливу та авторитету керівника  залежить позитивність вирішення багатьох питань. Від впливу та авторитету духовного керманича залежить ще більше, бо мова йде не про зовнішнє, а про внутрішнє. 

Актуальні питання розвитку
української духовної освіти в XXI столітті

 

Історія духовної освіти в Україні налічує вже не одне століття. Відомо, що з часів Хрещення Русі св. князем Володимиром Великим була відкрита перша школа для юнаків, в якій викладалися не тільки грамота та математика, а також богословські дисципліни, які містили в собі початкові знання про християнську віру, про Бога й Церкву. За часів Ярослава Мудрого освіта все більше поширюється серед заможних киян. Головним джерелом пізнавання гуманітарних наук були церковні книги. Саме в церковному середовищі з’являлися перші вітчизняні науковці.

bottom of page