Архімандрит Арсеній Бочкарь
Публікації
Мистецтво бути добрим (досвід реалізації православної християнської доброчинності на прикладі сучасних стовпів Церкви)
Есе на тему християнського життя початку XXI століття
Життя кожної людини сповнене підйомів і спусків. У декого ці процеси відбуваються повільно, в той час як у інших ці зміни проходять бурхливо. Вочевидь, наявність «повільної», або «прискореної» моделі життя залежить не тільки від зовнішніх факторів соціально-культурного, політичного та релігійного життя людини, але й від її особистого характеру та особливостей світосприйняття.
Святий Апостол Андрій Першозванний
як засновник Православної Церкви в Україні
Сучасний адміністративний стан Православної Церкви багато уваги приділяє апостольському/не апостольському походженню кожної з Помісних Церков. Останній синаксис (грецьке Σύναξις – зібрання) Предстоятелів Константинопольського, Олександрійського, Єрусалимського та представника Антіохійського Патріархатів за участю Кіпрського Архієпископа, що пройшов у Фанарі (резиденція Вселенського Патріарха в Стамбулі, Туреччина) 1 – 2 вересня 2011 р. наочно продемонстрував злободенність питання апостольського походження Церков.
Важливість морального авторитету викладача
курсів духовно-морального спрямування
в загальноосвітніх школах України
Вельмишановні учасники Всеукраїнського
науково-практичного семінару!
Від власного впливу та авторитету керівника залежить позитивність вирішення багатьох питань. Від впливу та авторитету духовного керманича залежить ще більше, бо мова йде не про зовнішнє, а про внутрішнє.
Актуальні питання розвитку
української духовної освіти в XXI столітті
Історія духовної освіти в Україні налічує вже не одне століття. Відомо, що з часів Хрещення Русі св. князем Володимиром Великим була відкрита перша школа для юнаків, в якій викладалися не тільки грамота та математика, а також богословські дисципліни, які містили в собі початкові знання про християнську віру, про Бога й Церкву. За часів Ярослава Мудрого освіта все більше поширюється серед заможних киян. Головним джерелом пізнавання гуманітарних наук були церковні книги. Саме в церковному середовищі з’являлися перші вітчизняні науковці.